VZDĚLÁVACÍ VČELÍ CHATKA

Zázemí na vytáčení medu
Zázemí na vytáčení medu

Být včelařem je vzrušující a zároveň uklidňující práce, kde jste obklopeni přírodou, kde vše záleží na zručnosti, píli a trpělivosti a hlavně na rozmarech počasí a včel. Včelař neporučí slunci ani dešti natož včelám aby dělali, co on chce, to včelař se přizpůsobuje situaci, počasí, potřebám včelstva.

Být včelařem je o souznění s přírodou.

Nicméně nevěšte hlavu, nemusíte mít svá včelstva a býti včelaři, aby jste tyto pocity a zkušenosti prožili. Nyní jsme pro Vás, naši milý zákazníci, přichystali vlastní možnost stát se alespoň na malou chvíli včelařem.

Nabízíme Vám sladký, může se stát že i adrenalinový zážitek.

Pod vedením včelaře Vám ukážeme, jak to v úlu chodí, co vše musí včelař zařídit od jara do zimy, jak se o včely starat, a také jak se odebírá med, který si budete moci sami vlastnoručně vytočit a odnést domů.

Délka ukázky včelaření je cca 1,5 hodiny, cena 300 Kč. (Cena je za celou skupinu - 1 až 5 osob.)

V ceně je zahrnuta ukázka včelstva, vytáčírny, výklad o včelaření, miska vlastnoručně vytočeného medu (cca 200 g).

Doporučujeme si vzít oblečení s dlouhými rukávy a nohavicemi, pokud možno světlých barev a rukavice.


Pokud máte zájem se jít mezi včely a do minivytáčírny medu podívat bez výkladu sami, je možné si zapůjčit klíč od chatky a včelařský klobouk u nás v krámku.

Prosíme ale o vaši opatrnost, včely jsou zvířata nevypočitatelná a někdy i náladová. Proto doporučujeme vzít si krom vypůjčeného klobouku i oblečení s dlouhými rukávy a nohavicemi, pokud možno světlých barev a rukavice. Mezi včelami se chovat klidně a příliš je nerušit v jejich práci.

Děkujeme, těšíme se na Vaší návštěvu :). Více informací viz kontakty.

Stanoviště včel v obci Příšovice
Stanoviště včel v obci Příšovice