Hlavní medová nabídka

2023/2024

Český med

KVĚTOVÝ MED

Je přírodní koncentrát z květů rostlin, který je snadno stravitelný díky obsahu jednoduchých cukrů - glukózy a fruktózy. Obsahuje pylová zrna různých rostlin, které obohacují med o významné přírodní látky s povzbuzujícími účinky.

Množství: 970 g / 450 g / 250 g / 70 g
Cena: 170 Kč 100 Kč / 60 Kč / 40 Kč


Český med

KVĚTOVÝ PASTOVÝ MED

Je přírodní květový med, speciálně upravený do pastové konzistence řízenou krystalizací. Med je vyroben promícháváním na začátku krystalizace. Má světle bělavou až nažloutlou barvu. Snadno se roztírá, ale neteče.

Množství: 970 g / 450 g / 250 g
Cena: 180 Kč / 105 Kč / 65 Kč


Český med

KVĚTOVÝ AKÁTOVÝ MED

Akátový med je bezbarvý až nažloutlý, zvlášť výrazné vůně a chuti po akátových květech. Náš květový akátový med obsahuje kromě medu akátového, též malé množství medu květového i medovicového, a má proto zlatavou barvu.

Množství: 970 g / 450 g / 250 g
Cena: 190 Kč / 105 Kč / 65 Kč


Český med

AKÁTOVÝ MED

Akátový med je bezbarvý až nažloutlý, zvlášť výrazné vůně a chuti po akátových květech. Čistý akátový med jako jeden z mála medů zůstává velmi dlouho tekutý.
V našich podmínkách se nedá běžně čistý akátový med vytočit, nicméně letos se nám zadařilo, a tak Vám můžeme nabídnout i čistý med akátový.
Čistý med akátový pro Vás naše včely nasbíraly v lesích u obce Sezemice.

Množství: 970 g / 450 g / 250 g
Cena: VYPRODÁNO / VYPRODÁNO / VYPRODÁNO 


Český med

KVĚTOVÝ LIPOVÝ MED

Má jantarově nazlátlou barvu a výraznou vůni lipových květů. Lipový med pochází z nektaru lipových květů velice často s výrazným podílem lipové medovice. Někdy má výraznou vůní a chuť po mentolu.

Množství: 970 g / 450 g / 250 g
Cena: 190 Kč / 125 Kč / 75 Kč


Český med

MEDOVICOVÝ LESNÍ MED

Má charakteristickou a velmi lahodnou chuť. Med je z pravidla tmavší, což způsobují rostlinná barviva, která jsou obsažena v míze dřevin. V porovnání s květovými medy obsahuje více minerálních látek a rostlinných barviv a méně cukrů. 

Množství: 970 g / 450 g / 250 g / 70 g
Cena: VYPRODÁNO / VYPRODÁNO / 80 Kč / VYPRODÁNO 


Český med

KVĚTOVÝ POHANKOVÝ MED

Má výraznou chuť s nezaměnitelnou vůní, které ale nemusí být každému příjemná. Díky vyššímu podílu fruktózy pomaleji cukernatí podobně jako akátový med. Díky pohance je med také velmi tmavý s nádechem do červena. Je výborný na problémy se spaním a díky obsaženému rutinu také napomáhá jako prevence před křečovými žilami a srdečním onemocněním.
Med  květový pohankový pro Vás naše včely nasbíraly na polích u obce Dolní Bousov.

Množství: 970 g / 450 g
Cena: VYPRODÁNO / VYPRODÁNO 


Český med

KVĚTOVÝ SVAZENKOVÝ MED

Barva svazenkového medu je jasně hnědá. Jeho chuť je velmi jemná a lahodná, jako u medu medovicového lesního, s výrazným ovocným až kyselým závěrem. Podobně jako med akátový, i med svazenkový, vydrží déle v tekutém stavu.
Med květový svazenkový pro Vás naše včely nasbíraly na polích u obce Svijanský Újezd.

Množství: 450 g
Cena: VYPRODÁNO