CHATKA NA APITERAPII

"Jako včelař, vždy na jaře cítím, jak u včel ožívám a vše mě přestává bolet."


Slovo apiterapie je složenina latinských slov apis (včela) a therapia (léčba). Toto označení poprvé použil Dr. Charles Mraz v roce 1986. Apiterapie využívá včel a jejich produktů k ozdravení těla i duše člověka. Mezi nejznámější včelí produkty patří med, pyl, včelí vosk, propolis, včelí jed a mateří kašička, méně známým, ale neméně významným produktem je i včelí vzduch a biopole včelstva - včelího úlu.

Dýchání včelího vzduchu napomáhá při různých respiračních obtížích, astmatu, alergiích, depresích, migrénách i oslabeném imunitním systému. Tyto příznivé účinky již zpracoval a pospal ve své studii o apiterapii včelím vzduchem prof. Dr. Eberhart Bengsch z institutu Maxe Plancka v Mnichově a poukázal na to, že "vnitřní prostředí úlu je velká laboratoř a lékárna, ve které se odpařuje med, zpracovává a konzervuje pyl, připravuje se mateří kašička, ze sběru silic vyrábí propolis jako silné antibiotikum, vyrábí vosk a vytváří se včelí jed. Z hlediska léčení se jedná o mimořádnou laboratoř, která má úžasný biomedicínský potenciál."

Kromě včelího vzduchu můžeme vnímat i tzv. včelí biopole. Jakýkoliv senzitivní člověk jej dokáže vycítit. Včelí biopole se nachází zhruba do vzdálenosti 60 cm od úlu. Vyzařované teplo z chomáče včel prohřívá organismus a zlepšuje prokrvení. Záporné ionty vyzařované z včel působí příznivě na celou tělesnou soustavu člověka. Mikrovibrace mají vliv na prokrvení organismu, příznivě ovlivňují srdeční sval i svalstvo celkově. Pobyt v blízkosti včel snižuje psychickou zátěž, organismus se prohřívá, prokrvuje, posiluje se srdeční svalstvo, celé tělo se čistí.


Naberte novou sílu v naší API chatce

Pokusili jsme se Vám zprostředkovat tuto možnost pomocí chatky, ve které ležíte přímo nad včelími úly. Energie ze včel k Vám proudí skrz dřevěnou podlahu a přírodní podložku. Včelí vzduch a jejich vůni můžete cítit vyvrtanými, zasíťovanými a uzavíratelnými otvory. 

Prostor uvnitř chatky je včelotěsný.

Chatka je pro dvě dospělé osoby a max. dvě malé děti.

Ve výbavě jsou dvě prodyšné podložky a dva polštáře z ovčí vlny, dvě prostěradla z bavlny a dva včelařské klobouky. Slabou přikrývku si musíte vzít vlastní.

Chatka je bez sociálního zázemí. V naléhavém případě můžete použít WC u obchůdku v domě cca 200 m.

Chatka je v provozu po osazení včelami od cca 12. 6. 2024 - 16. 8. 2024.

Doba na jedno použití max. 3 hodiny.

Cena za použití chatky:
1 hodina 100Kč - 2 hodiny 150Kč - 3 hodiny 200Kč / chatka

Objednávky a další informace viz kontakty. 

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Chatka na apiterapii včelím vzduchem
Chatka na apiterapii včelím vzduchem
Vnitřní prostor chatky
Vnitřní prostor chatky
Včelí úl typu ležák
Včelí úl typu ležák
Průduchy na průnik včelího vzduchu do chatky
Průduchy na průnik včelího vzduchu do chatky
Libovolné nastavení množství proudícího včelího vzduchu do chatky
Libovolné nastavení množství proudícího včelího vzduchu do chatky

Nyní pro Vás máme i dárkové poukazy!

Dopřejte sobě nebo svým známým oddech a načerpejte novou energii v naší API chatce.

> Poukazy jsou na 1, 2 nebo 3 hodiny v chatce (ceny jsou uvedeny výše).

Poukazy můžete zakoupit u nás v obchůdku v Příšovicích viz kontakty.