"Kdybych věděl, že to dá takové práce, tak bych to stejně udělal." Aneb dělej co tě baví.

27.02.2019

#vcelarpoutacem #medari_cz 

Nastal čas vyměnit staré za nové. Poutací cedule před naším domem už měla pár let po výsluze. Dřevotřísková deska s včelařem strádala, počasí ji dávalo pořádně zabrat. Ani časté opravy a nové nátěry už nemohli pomoci. Okénko se sortimentem krámku pamatovala už nejméně 15 let a její plastové desky s lepenkovým nápisem, přesto že vypadali zachovale, museli být vyměněny. I my jdeme s dobou. Neudržitelné materiály postupně měníme za udržitelnější, v tomto případě dřevo místo plastu. Proměna mohla započít.

Původní plán "Bude to brnkačka, za chvíli to bude hotové." se proměnil v nekonečný boj s vyřezáváním destiček, visaček, dílků včelaře, písmen a opakovaného natírání tohoto a zas dalšího kusu dřeva. Chceme přeci, aby nám to opět aspoň pár let hezky sloužilo. Nejenže se plánovaná doba asi tak 3krát prodloužila, ale i po peněžní stránce to nebylo zrovna za kačku.

Nicméně jsme se dobrali výsledku. Vše do sebe krásně zapadlo a ještě zbyla i chuť vyrobit novou dřevenou vysačku ke vstupním dveřím do obchůdku.

Nový poutač stojí na stejném místě jako ten minulý a věříme, že bude krásně a dlouho sloužit, jako ten předchozí a bude nejen účelný, ale i hezký pro potěchu oka zákazníků a kolemjdoucích. I ten starý poutač dál plní důležitou funkci, a to na hlavní ulici v obci, kde naviguje zákazníky k nám, do úzké uličky vedoucí kolem vodní nádrže a komínu s hnízdícími čápy.

Nový poutač u obchůdku v Příšovicích
Nový poutač u obchůdku v Příšovicích
Starý poutač nově umístěn na hlavní silnici
Starý poutač nově umístěn na hlavní silnici