MEDOVÉ SPECIALITY

Našimi medovými specialitami Vám chceme ukázat, jak se ještě dá vylepšit chuť medu, a to naprosto jednoduchým způsobem - přidáním oblíbených, zdravých, sladkých či kyselých nebo také možná pro Vás neznámých ingrediencí.

Jedná se o náš pastový med, do kterého jsme přidali další chuť, kterou může být například ovoce, kořenískořápkové plody, anebo také čokoláda. 

Dalším druhem je pak také náš lesní med s vynikající směsí ořechů - mandlí, para a kešu ořechů.

Dále pak nabízíme plástečkový med, který kromě medu také obsahuje pylová zrna, propolis a samozřejmě včelí vosk a med na cesty, který díky svému šikovnému balení můžete vzít úplně kamkoli.


ČESKÝ MED PASTOVÝ S HOŘKOU ČOKOLÁDOU      

NOVINKA 2019 - PŘIPRAVUJEME 

Hořká čokoláda použitá do medu obsahuje 95 % kakaové sušiny. Použili jsme čokoládu značky J. D. Gross, které podporuje program Fairtrade kakao (Fairtrade Cocoa Program). 

Čokoládu jsme ručně nastrouhali, odvážili a v daném poměru smíchaly s naším pastovým medem. Čokoláda byla přidána do pastového medu, který měl zvýšenou teplotu, a proto došlo k rozpuštění čokolády a po ručním promíchání ke spojení obou chutí v jednu. Med s hořkou čokoládou jsme poté ručně naplnili do nádobek, označili etiketou a nyní na Vás čeká v našem krámku :).

Český med pastový s hořkou čokoládou
Český med pastový s hořkou čokoládou

Složení: na 200g balení bylo použito 190 g květového medu a 10 g 95% hořké čokolády.

Cena: 200 g / 50 Kč (plastová miska) - 55 Kč (sklenička)                       450 g / 120 Kč

ČESKÝ MED PASTOVÝ S KOUSKY HOŘKÉ ČOKOLÁDY  

NOVINKA 2019 - JIŽ V PRODEJI

Hořká čokoláda použitá do medu obsahuje 95 % kakaové sušiny. Použili jsme čokoládu značky J. D. Gross, které podporuje program Fairtrade kakao (Fairtrade Cocoa Program).

Čokoládu jsme ručně nastrouhali, odvážili a v daném poměru smíchaly s naším pastovým medem. Kousky čokolády byly přimíchány do pastového medu,  a díky nižší teplotě obou surovin zůstala čokoláda v nezměněném stavu. Proto si můžete vychutnat zvlášť sladkou chuť medu a hořko-kyselou chuť 95% čokolády. Med s hořkou čokoládou jsme poté ručně naplnili do nádobek, označili etiketou a nyní na Vás čeká v našem krámku :).

Český med pastový s kousky hořké čokolády
Český med pastový s kousky hořké čokolády

Složení: na 200g balení bylo použito 190 g květového medu a 10 g 95% hořké čokolády. 

Cena: 200 g / 50 Kč (plastová miska) - 55 Kč (sklenička)                     450 g / 120 Kč


ČESKÝ MED PASTOVÝ S VLAŠSKÝMI OŘECHY 

NOVINKA 2019 - JIŽ V PRODEJI

Vlašské ořechy sklízíme z ořešáku ze zahrady naší tety, kde ořechy vyrůstají a dozrávají přirozeným způsobem bez postřiků a léčiv. Po opadání ořechy ručně sbíráme, zbavujeme nečistot a louskáme. Jádřinec v ručním mixéru rozemeleme na prášek, který je poté odvážen a v daném poměru ručně přimíchán do pastového medu a naplněn do misek a skleniček. Nádoby jsou poté opatřeny příslušnou etiketou a jsou připraveny v krámku pro Vás :).

Český med pastový s vlašskými ořechy
Český med pastový s vlašskými ořechy

Složení: na 200g balení bylo použito 180 g květového medu a 20 g vlašských ořechů 

Cena: 200 g / 50 Kč (plastová miska) - 55 Kč (sklenička)                        450 g / 120 Kč 

ČESKÝ MED PASTOVÝ SE ŠVESTKOU  

NOVINKA 2019 - JIŽ V PRODEJI 

Jako většina plodů, které přidáváme do našeho medu, tak i švestky pocházejí ze zahrádky naší babičky, kde plody vyrůstají a zrají přirozeným způsobem bez postřiků a léčiv. 

Po uzrání švestky ručně sklízíme, zbavujeme nečistot a odpeckujeme. Poté plody odšťavíme a šťávu sušíme v domácí sušičce na ovoce a bylinky. Když je šťáva vysušena, přendáme ji do ručního mixéru, kde vše rozemeleme na prášek. Prášek je pak odvážen a přimíchán do pastového medu a naplněn do misek a skleniček. Nádoby jsou poté polepeny příslušnou etiketou a jsou připraveny v krámku pro Vás :).

Český med pastový se švestkou
Český med pastový se švestkou

Složení: na 200g balení bylo použito 160 g květového medu a 40 g švestek 

Cena: 200 g / 50 Kč (plastová miska) - 55 Kč (sklenička)                      450 g / 120 Kč


ČESKÝ MED PASTOVÝ S RAKYTNÍKEM

Rakytník, který přidáváme do pastového medu pěstujeme u nás na zahradě, kde plody vyrůstají a zrají přirozeným způsobem bez postřiků a léčiv. Po uzrání plody ručně sklízíme a zbavujeme nečistot. Poté plody odšťavíme a šťávu bez semínek a slupek sušíme v domácí sušičce na ovoce a bylinky. Když je šťáva vysušena, přendáme ji do ručního mixéru, kde vše rozemeleme na prášek. Prášek z rakytníku je pak odvážen a přimíchán do pastového medu a naplněn do skleniček. Nádoby jsou poté polepeny příslušnou etiketou a jsou připraveny v krámku pro Vás :).

Český med pastový s rakytníkem
Český med pastový s rakytníkem

Složení: na 200g balení bylo použito 160 g květového medu a 40 g rakytníku

Cena: 200 g / 55 Kč (ve skle)                   450 g / 120 Kč (ve skle)

ČESKÝ MED PASTOVÝ SE ZÁZVOREM

Zázvor nelze v našich podmínkách pěstovat, a proto jej musíme nakupovat. Zázvor nakupujeme již v mleté podobě od firmy Valdemar Grešík - Natura, od kterého již mnoho let také odebíráme různé čaje a koření.

Mletý zázvor tedy pouze odvážíme a ručně přimícháváme k našemu pastovému medu, který poté plníme do sklenic. Ty jsou poté opatřeny etiketou a připraveny pro Vás v našem obchůdku. 

Český med pastový se zázvorem
Český med pastový se zázvorem

Složení: na 200g balení bylo použito 195 g květového medu a 5 g sušeného zázvoru

Cena: 200 g / 55 Kč (ve skle)                   450 g / 120 Kč (ve skle)


ČESKÝ MED PASTOVÝ SE SKOŘICÍ

Skořici nelze v našich podmínkách pěstovat, a proto ji musíme nakupovat. Skořici nakupujeme v mleté podobě od firmy Valdemar Grešík - Natura, od kterého již mnoho let také odebíráme různé čaje a koření.

Mletou skořici tedy pouze odvážíme a přimícháváme k našemu pastovému medu, který poté plníme do misek a sklenic. Ty jsou poté opatřeny etiketou a připraveny pro Vás v našem obchůdku.

Český med pastový se skořicí
Český med pastový se skořicí

Složení: na 200g balení bylo použito 195 g květového medu a 5 g skořice

Cena: 200 g / 50 Kč (plastová miska)

ČESKÝ MED PASTOVÝ S ARONIÍ 

VYPRODÁNO

Aronii pěstujeme na zahrádce u naší babičky, kde plody vyrůstají a zrají přirozeným způsobem bez postřiků a léčiv. Po uzrání plody ručně sklízíme a zbavujeme nečistot. Poté plody odšťavíme a šťávu bez semínek a slupek sušíme v domácí sušičce na ovoce a bylinky. Když je šťáva vysušena, přendáme ji do ručního mixéru, kde vše rozemeleme na prášek. Prášek z aronie je pak odvážen a přimíchán do pastového medu a naplněn do misek a skleniček. Nádoby jsou poté polepeny příslušnou etiketou a jsou připraveny v krámku pro Vás :).

Český med pastový s aronií
Český med pastový s aronií

Složení: na 200g balení bylo použito 170 g květového medu a 30 g aronie 

Cena: 200 g / 55 Kč (ve skle)                 450 g / 120 Kč (ve skle)

 


ČESKÝ MED PASTOVÝ S RYBÍZEM

VYPRODÁNO

Rybíz používáme jak černý tak i červený. Rybíz použitý do medu pochází z naší zahrádky a ze zahrádky naší babičky. Zde plody vyrůstají a zrají přirozeným způsobem bez postřiků a léčiv. Po uzrání plody ručně sklízíme a zbavujeme nečistot. Poté plody odšťavíme a šťávu bez semínek a slupek sušíme v domácí sušičce na ovoce a bylinky. Když je šťáva vysušena, přendáme ji do ručního mixéru, kde vše rozemeleme na prášek. Prášek vzniklí z rybízu je pak odvážen a přimíchán do pastového medu a naplněn do misek a skleniček. Nádoby jsou poté polepeny příslušnou etiketou a jsou připraveny v krámku pro Vás :).

Český med pastový s rybízem
Český med pastový s rybízem

Složení: na 200g balení bylo použito 160 g květového medu a 40 g směsi černého a červeného rybízu

Cena: 200 g / 45 Kč (plastová miska) - 50 Kč (sklenice)                         450 g / 110 Kč (sklenice)

ČESKÝ MED PASTOVÝ S OSTRUŽINOU

Jako většina plodů, které přidáváme do našeho medu, tak i ostružiny pocházejí ze zahrádky naší babičky, kde plody vyrůstají a zrají přirozeným způsobem bez postřiků a léčiv. Po uzrání ostružiny ručně sklízíme a zbavíme nečistot. Poté plody odšťavíme a šťávu sušíme v domácí sušičce na ovoce a bylinky. Když je šťáva vysušena, přendáme ji do ručního mixéru, kde vše rozemeleme na prášek. Prášek vzniklí z ostružin je pak odvážen a přimíchán do pastového medu a naplněn do misek a skleniček. Nádoby jsou poté polepeny příslušnou etiketou a jsou připraveny v krámku pro Vás :).

Český med pastový s ostružinou
Český med pastový s ostružinou

Složení: na 200g balení bylo použito 160 g květového medu a 40 g ostružin 

Cena: 200 g / 45 Kč (plastová miska) - 50 Kč (sklenička)                        450 g / 110 Kč


ČESKÝ MED PASTOVÝ S PYLEM

Pyl je výborným zdrojem přírodní energie, a to po celý rok.

Pyl získáváme ručním sběrem ze včelích pláství a poté ho přimícháváme do pastového medu. Směs je poté naplněna do plastových misek, opatřena etiketou a připravena v krámku pro Vás :).

Český med pastový s pylem
Český med pastový s pylem

Složení: na 200g balení bylo použito 194 g květového medu a 6 g pylu.

Cena: 200 g / 50 Kč (plastová miska)

ČESKÝ MED MEDOVICOVÝ LESNÍ SE SMĚSÍ OŘECHŮ

Ořechy jsou kvalitním zdrojem zdravých tuků a v kombinaci s medem, tvoří vynikající sladkou a zároveň tělu prospěšnou pochoutku.

My pro Vás máme tři druhy ořechů, kešu ořechy, pekanové ořechy a mandle, v našem medovicovém lesním medu.

Český med medovicový lesní s ořechy
Český med medovicový lesní s ořechy

Složení: na 170g balení bylo použito 110 g medovicového lesního medu, 20 g kešu ořechů, 20 g pekanových ořechů a 20 g mandlí.

Cena: 170 g / 60 Kč (sklenice)


PLÁSTEČKOVÝ MED

Plástečkový med obsahuje kromě medu samotného i spoustu dalších včelích produktů. Jde o včelí vosk, propolis, med, zrnka pylu a další látky, které se přirozené nacházejí ve včelím úlu. Celý plást s medem se žvýká a přitom přirozeně čistí celý zažívací trakt. 

Med obsažený v plástvi je převážně med medovicový lesní.

Plástečkový med
Plástečkový med

Cena: 150 - 300 g / 30 - 55 Kč

(cena se odvíjí od hmotnosti jednotlivých kusů)

MED NA CESTY

NOVINKA 2019 - JIŽ V PRODEJI

Med obsahuje rychlé cukry, především tedy fruktózu a glukózu, a proto je výborným zdrojem okamžité energie.

Klasická balení medů, jako jsou sklenice, ale není možné nosit stále při sobě, proto jsme pro Vás připravili med v lehkém a flexibilním obalu.

Med na cesty
Med na cesty

Med na cesty můžete vzít kamkoli budete chtít a opět Vám navrátí ztracenou energii třeba po náročném výšlapu v horách nebo ho můžete jen tak mlsat například při dlouhém čekání na vlak.

Cena: 120 g / 45 Kč